e-Likit Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Her geçen gün hem ülkemizde hem de dünya çapında daha da popüler hale gelen elektronik sigaralar, sigara bağımlılığı olan bireylerin kurtarıcısı niteliğinde cihazlardır. Bu cihazları daha keyifli hale getirmek için ise farklı aromalara sahip e-likit ya da diğer adı ile elektronik sigara likitleri kullanılır. Ancak nasıl ki elektronik sigara seçimi konusunda özen göstermek gerekiyorsa, likit seçiminde de aynı özen gösterilmelidir.

e-likit Seçimi Nasıl Yapılır?

e-likit, bireylerin sigara bağımlılıklarından kurtulmaları için yardımcı bir üründür. Bu ürünlerin içerisinde farklı kimyasallar bulunmaktadır. Ancak bu kimyasallar insan sağlığı açısından zararlı değildir. Her elektronik sigara likiti içerisinde bir miktar nikotin bulunur. Bu da kullanıcılarda elektronik sigaraların sağlık açısından tehdit oluşturduğu düşüncesine neden olmaktadır. Ancak elektronik sigaralarda bulunan nikotin oranı normal sigaralardaki nikotin miktarı ile karşılaştırıldığında oldukça azdır. Bunun yanında sigara likitleri içerisinde propilen glikol ya da bitkisel gliserin ve aroma da yer almaktadır.

Özellikle daha aromalı ve tatlı bir sigara likiti arayışı içerisindeyseniz tercihinizi mutlaka premium likit yönünde yapmalısınız. Çünkü bu likitlerde propilen glikol yerine VG yani vejetaryen gliserin yer almaktadır. Bu oldukça değerli bir maddedir. Daha fazla buhar çıkarmaları ve daha yoğun bir aromaya sahip olmaları nedeniyle, iyi bir içim sağlarlar. Ayrıca buharın ciğere çekilmesi çok daha rahattır.

Premium likit, diğer elektronik likit çeşitlerine göre daha pahalıdır. Ancak daha iyi bir içim, yoğun tat ve daha fazla buhar için kesinlikle likit tercihiniz bu ürünler yönünde olmalıdır. Yine bunların yanında sigara likiti tercihinde bulunurken aromasına da dikkat etmelisiniz. Günümüzde üretilen sigara likitleri farklı aromalara sahip olarak imal edilmektedir. Süt, vanilya, kek ve çikolata gibi aromaları bulunan bu ürünlerin boğazda bıraktığı etki, sizi de memnun edecektir. Daha ferah bir deneyim için ise mentol, elma ya da limon gibi aromaları da tercih edebilirsiniz.

Bunların yanında kendinize uygun likiti bulmanın en ideal yolu, denemekten geçmektedir. Siz de deneyerek kendi damak zevkinize uygun elektronik sigara likitini belirleyebilir, sigara bırakma sürecinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.